Linkin Park

9. listopadu 2007 v 19:06 |  Hudební skupiny
LINKIN PARK
Datum založení: 1991 Členové: Chester Charles Bennington (zpěv)
Brad Delson (kytara)
Dave Farrel (baskytara)
Mike Kenji Shinoda (zpěv)
Joe Hahn (DJ)
Rob Bourdon (bicí)
O skupině: [editovat popis skupiny Linkin Park] Píše se rok 1991. V Los Angeles je parný den, téměř k padnutí. Nikdo netuší, že tento den se zapíše do hudební historie! Právě teď se totiž pokládá základní kámen nejúspěšnější rockové skupiny 21.století: Linkin park. 14letý Mike Shinoda a jeho 13letý spolužák Brad Delson mají po vyučování domluvenou zchůzku. Vyrážejí do Santa Moniky a zaseknou se v Lincoln Parku. Nevědí co dělat a jen tak zabíjejí čas.

Později jdou na koncert, na který se už oba dlouhou dobu těšili: formace Anhrax spolu s Public Enemy dávají své umění dohromady- spojují se speed metal a hip hop! Tehdy se jednalo o revoluci, protože do té doby byla mezi metalem a hip hopem hluboká propast. Anthrax a Public Enemy byly první kapely, které poprvé propojily rock a rap. Jejich společný song "Bring the noise" ovlivňuje většinu v 90.letech začínajících kapel. Vzniká tak nový hudební styl- crossover.

Mike a Brad jsou z koncertu naprosto nadšeni! Oběma je jasná jedna věc: také chtějí založit hudební skupinu- a začínají hrát na kytaru. Ještě ale dlouho potrvá, než budou mít opravdovou kapelu. Poté s nimi začíná pravidelně hrát bubeník Rob Bourdon. Bradův spolubydlící David "Phoenix" Farrell hraje na baskytaru. Po ukončení střední školy začíná Mike studovat umění. Na univerzitě se setkává s Josephem Hahnem. Mike ho bere s sebou na zkoušku kapely. Joseph je fascinovaný bohatostí jejich skladeb a snaží se přidat jao rap- rockový DJ. V roce 1996 se přidal zpěvák Mark Wakefield a kapela je tak kompletní. Jmenovali se Xero.


Nicméně hned po první demo nahrávce Mark odchází. Všichni se tak ocitli opět na začátku a Mike a ostatní členové kapely hledají ideální náhradu za Marka. Zkrze kamaráda od Brada se v roce 1999 seznamují se zpěvákem Chesterem Benningtonem. Oni jsou jeho hlasem nadšeni a Chester je nadšený jejich skvělou hudbou. Na tři dny se zavírá do studia a znovu demo skladby nazpívá. Poté je přehraje přes telefon Mikeovi a ostatním členům kapely- ti ho okamžitě angažují. Chester neváhá ani minutu: Opustí svou stávající kapelu Grey Daze, dává výpověď z práce číšníka v Arizoně a spolu se svou manželkou se stěhuje do Los Angeles!

Konečně je kapela celá! Teď jen chybí nějaký cool název kapely. Kluci se dohodli na názvu Hybrid Theory. Nicméně již po několika dnech se objěvují problémy: takový název kapely už existuje. Po delších diskuzích se kapela domluví na názvu Linkin Park! Název je odkazem na Lincoln Park, kde všechno vzniklo. Místo, kde Mike a Brad snili o své kariéře. Geniální Tah! Celá Amerika je poseta Lincoln Parky (jsou pojmenovány po americkém prezidentovi Abrahamu Lincolnovi), kterým se navíc přezdívá Linkin Parky.

Kapela dostává povolení ke koncertu v každém městě, protože si všude myslí, že je s jednotlivými městy nějak spřízněna. Na skupinu se brzy zaměřuje několik hudebních vydavatelství, protože hraje nový hudební styl: NuMetal

Reanimation - je jedinečné remixové album, které obsahuje remixové verze skladeb z platinového alba "Hybrid Theory" včetně bonusových remixů "High Voltage" a "My December". Na albu hostují zpěvák Aaron Lewis z kapely Staind, Jonathan Davis z kapely Korn, a členové kapel Dilated Peoples, Jurassic 5, The Roots, Freestyle Fellowship, The X-ecutioners a mnoho dalších.Svátek všech fanoušků hvězdné sestavy Linkin Park!!! Pokračování veleúspěšného debutu pod názvem Meteora, které produkoval Don Gilmore společně s kapelou je TADY. Prvním singlem z alba je "Somewhere I Belong", který stejně jako většina skladeb z alba nepostrádá hardrockové, hiphopové a elektronické prvky. CD dále obsahuje: video "Art Of Meteora" 17 minut + exkluzivní přístup na www stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 marťa marťa | Web | 10. listopadu 2007 v 10:39 | Reagovat

klíďo píďo spřátelím

2 Vitek Vitek | E-mail | 23. května 2008 v 21:14 | Reagovat

tohle je ta nej. kapela na světě fakt :-)

3 Sisina Sisina | 24. května 2008 v 15:30 | Reagovat

linkini 4ever!!!mooooc supeeerr!!!le nemůžu na jejich koncert:'-((

4 Andy Andy | E-mail | 17. června 2008 v 20:44 | Reagovat

Linkini jsou prostě supéér skupina!!!=OD

5 Sára Sára | 31. ledna 2009 v 1:08 | Reagovat

____________oooo_oooo________

__________oooooooooooooo________

___________oooooooooooo_________

____________ooooooooo__________

_____________oooooo____________

______________ooo______________

_______________o______________

dobry ne?? toto je moje 1. srdičko:-*

6 Sára Sára | 31. ledna 2009 v 1:09 | Reagovat

_______________________o______

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::o::::::::

7 Sára Sára | 31. ledna 2009 v 1:10 | Reagovat

sxcdgvfbhoihugftSZDUFRIGTOZHTIUGRFDSDGFRJGTOKHZKJTGDFSHFJBKLJKHNBGVDJBFKLJKHNBGVGDJBKNLJNHBGVFCDGSFRTZITHGFDSGDRHZTJUZHGFDGRTHZJUZHTGRFDGHTJZZTGRFDHZJUIKUZHTGFDHJKUIUJHZGDFHJZLZHGFGHZUJIKUJZHTGRFEGTHZJUKUZHTGRFEGTHZUJZHGTRFEDGTHZJUIKJUZKHGRFERGJHZKŮLJKHGRFEDRGTHZKLJHGEDFRTHZUJHZGTFRZRGTZHJJGZHUJIJZHGFVHZUJTIKOUJHGVFGTHZUJIKOLIKUJZHTGRFVGTHZUJIKOÝKUJZHTGFRGTEHZUJIOLIKJHBGFVHJTUZKIOLKJHNBGVFBHNJUZKIOLPUZJHFBGDHJNUZIKOLÍÚŮPOLIKJHBGZUJIKOLÉPOLHGZFTRDFKJHGFDJRDGUHDRDGHUJGZFTDRHJHUZRGDJHGZFTDRGFGHJUGTFRDHGZFTRDUHFTRDHGFTDRUHZGTFRUHGZFTH OIÁZTRJHGFDMRTUJHNRJTNHJDKIJUJUJUJUUJUJUFDGUZVJSPIZÍUÁERTIJGKSDIOUŮZEIJGKNFRAJUOJFRAJIOGJFJ,KL.VGTUJKLRUHZIJNVKLGRIUOJEWRFHGFEDIUKJNDEURFHDERAJNIUFJHREIUFHJ,FGBUHJDKNWIRUJDFGVBUHGFKIRFGVUJKRIGJBKFRIGJBKFOIJGKF.RIJGBH,FDK.OFVGDJK.RFGVJKGIBJGKFDGIBJDFKSOGIJBKDFRIGBUHFKRIGBHUDFRGUHJFKIERUFHJRIOEWĚKDSRHTDEA§-DKFRSGTUSFIPODKJHFRUTZEÍIFOLSAXOIÁUÝTRESDFTGZUHIOKKL.J,HUMZTRGEFSDRFTZUHIOKL.J,MUZHTRGEFSDTGZUHIOKL.I,JUHZGTRFDESRTZUIOJUHZGFTRDESEDRTZUIOKLIJHUGZFDDFGHZJUKALISWGEDRBFZJHUKHFDFLGHNJMK,L.SWKEDFJTHZUGIOFDSPATFREWEDRFGTHZJKK,HGTMFRJND BGHSVFAQCRGTHZUTGFREDSWED,RZUJZHTGRFEFGTHZJGTFRGBHGFRGBHNTŘAWESRDZFTUIGHJOKL.L,KMJNHGBFVDCXSSEČDRFTGZUHIJOKLKMJNHBGVFCDXSEDRFTGZHUJNKML,NHBGVFCDRFTZHUIJKLBGVFCDXSTGZUHIJOTZMÚJPNÍÁŮIUBOD.KFZC\XYHRSVFUOGCPI.,§KHÚPLJK.,HUGZDSFRUJ,ZL.IJRUZDSTGERWFGHVBNMU

8 Sára Sára | 31. ledna 2009 v 1:11 | Reagovat

FGBHVNJUIKJLOPŮOLIKUJZHZTJUKIOLPOLIKUJ

K,L.OOIKUJZHTGHZUJIKOLIKUJZH

MK,L,KJNHBGJUZMKILOIKMJNHB

TZLOKIUJZzujthgfh

zh

tz jz

j ztuktziktuázio

zukztuktzuotizkufjhtjkolzpéíikujzhgbdujikolikujnhgbfdhjikzoluikujhngbfh jmikol

kjztfhdgdhjzkiolu píoikujzhgfvshzujikolp ůolikjhnbg

ujztikzláokiju uiíoép=oiujh zujuzio oiuzuikloiuzzhujiko

uklpoikjhgtrzhui kolploi itzhujik uzhrujkol iukjtzhr tu

juikol ikjhgzuti olikuj g hzujikoli uztretg zuiolpo iuz

t juik olikuj zhgthzujik olikujh ghzujikol polikujh zthzuj ikou jhgrhztiku oli kujhgf uhztrdeřrftzuzt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama