Jaromír Nosek

4. listopadu 2007 v 16:37 | Nikýšek |  Herci
JAROMÍR NOSEK
Datum narození: 1.2.1978
Místo narození: Jilemnice
Znamení: Vodnář
1985 - svoje tělo začíná týrat na trénincích juda a svoje prsty na hodinách klavíru a kresby. U obou setrvává více než deset let.

1996 - po skončení gymnázia váhá mezi AVU, medicínou, ale nakonec se ocitne na brněnské JAMU. Hostuje v Národním divadle v Brně (Immanuel Kant).

2000 - stává se absolventem muzikálového i činoherního herectví. Točí svůj první film - písničkový retro film Rebelové. Získává svoje první angažmá v Moravském divadle v Olomouci.

2001 - odchází z Olomouce, stává se hercem na volné noze, čímž se samozřejmě zadluží a v tomto stavu setrvává až dodnes (č.konta: 78-9638270297/0100 - předem děkuje!). Hostuje ve Stavovském divadle v Praze (Večer tříkrálový) a v pronajatém prostoru divadla Skelet (Othello).
Točí filmy Útěk do Budína, Udělení milosti se zamítá, Sen, Smrt na jezeře (Něm.) a televizní reklamu s nahou Janou Štefánkovou.

2002 - hostuje v Národním divadle v Brně (Ithaka, Zámek, Někdo přijde). Nastupuje do dětského divadla Polárka v Brně, odkud po půl roce odchází do divadla Husa na provázku (Nadsamec, Zadržitelný vzestup Arthura Uie, Smokie atd.), kde má poloviční úvazek až dodnes.
Točí film Městečko a TV seriál Četnické humoresky. K narozeninám dostává geniálního - věrného papouška Ernesta, což mu zásadně mění život.

2003 - s partou rómských spoluobčanů (kteří ho zdraví pozdravem "Ahoj, bílý muži!") točí film Slzičky a hraje v Komorním divadle v Plzni - hra Mechanický pomeranč.

V roce 2004 se objevil v roli Jarouška ve filmu Post coitum (r. Juraj Jakubisko) a hned v následujícím roce si zahrál ve filmu režiséra Filipa Renče, Román pro ženy (role Rickieho).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama