Listopad 2007

Začíná sonb1, 2.kolo!!!

30. listopadu 2007 v 13:56 | Nikýšek |  Sonby
Ahojík...začíná druhé kolo sonb1 a tady jsou soutěžící:
1.Rony = !zde!
2. Adush = !zde!
3. Westley = !zde!
4. I-v-e-t-a = !zde!
5. rewaxxxx = !zde!
6. Charmed--club = !zde!
7. Kamosky3 = !zde!
8. Dizzie = !zde!
9. J.e.ss.i.01 = !zde!
10. Aduš = !zde!
další 4 soutěžící vypadli.....ale máme tu 10 blogů kteří ještě bojují o 1., 2. a 3. místo.....dejte svému favoritovi hlas a tím ho pošlete do 3.kola...:D........hlasujte!!!!!!!!!!

Konec sonb1, 1.kolo....!!!!!!!!!!!!

29. listopadu 2007 v 16:56 | Nikýšek |  Sonby
Takže ......konec hlasování do sonb1 1.kolo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

¨Dizzie

28. listopadu 2007 v 20:17 | Nikýšek |  Aktuálně
Jsme zase v sonbu na blogu Dizzie...

Začíná sonb1

22. listopadu 2007 v 17:40 | Nikýšek |  Sonby
Začíná sonb1 1. kolo....tak se zapojte a hlasujte...:D

Sonb1, 1.kolo

19. listopadu 2007 v 17:03 | Nikýšek |  Sonby
A je to tady... přihlašte se ....!!!!!
tak šup, šup, šup.............:D
Přihláška:
1. Přezdívka!!
2. E-mail!!
3. Adresa blogu!!
4. Jakou barvu má váš blog!!
5. O čem blog je!!
( přihlášky pište do komentářů )

2. místo

19. listopadu 2007 v 15:44 | Nikýšek |  Aktuálně
Ahojík všichni lidičkové.....náš 1.sonb a hned se umístíme na 2. místě. To je super že!!!...moc moc moc nás to potěšilo....tak semka choďte
a toto je náš diplomek:
tak všem co nám dali hlas moc děkujeme ....pusa..............Heart Glasses


Béé

14. listopadu 2007 v 13:35
Crying 1 Ahojík lidičky.....vy sem vůbec nechodíte.....a ani nepíšete komeentíky.............Crying 2


Cameron Diaz

12. listopadu 2007 v 18:32 | Nikýšek |  Herečky
Cameron Diaz
Datum narození:30.08.1972
Místo narození:San Diego, California, USA
Znamení:Panna
Cameron vyrůstala jako běžná Američanka, tedy až na její přirozenou krásu. Její otec Emilio je původem z Kuby, je mistrem ve společnosti California Oil. Její máma Billie, která je míšenka německé, anglické a americké kultury, pracuje ve firmě zabývající se importem a exportem. Když vyrůstala byla jako mnoho jejich vrstevnic - poslouchala moderní hudbu a byla divoká. Jako náctiletá začala navštěvovat Hollywoodské párty na kterých zůstávala dlouho do rána.

A právě díky navštěvování různých večírků se potkala s Jeffem Dunasem, který ji nabídl práci pro Elite modeling agency. Ačkoliv si Cameron nejprve myslela, že je tato práce pochybná, vzala si jeho vizitku a nejprve se o této nabídce radila s rodinou a přáteli. Nakonec se v 16 letech rozhodla začít kariéru modelky.

Poté co opustila Long Beach, začala cestovat po celém světě jako modelka, začala se objevovat v mnoha různých magazínech. Ve svých 18-ti letech měla otravu alkoholem, když byla Australii.Ve 21 letech se vrátila zpět do Kalifornie a ačkoli pokračovala v práci modelky, chtěla však ještě více. V roce 1994 se zúčastnila konkurzu na malou roli ve filmu Maska "The Mask". Ačkoliv neměla naprosto žádné herecké zkušenosti, získala hlavní ženskou roli po boku komika Jima Carreyho.

Následovala další role v nízko-rozpočtových filmech jako "The Last Supper", Líbánky bez ženicha "Feeling Minnesota" kde si zahrála po boku Keanu Reevese. Najednou Cameron začala cítit, že dosáhla hereckého vrcholu. Pokračovala dále v herectví ve filmu Svatba mého nejlepšího přítele "My Best Friends Wedding", kde hraje spolu s Julií Roberts.

Krátce poté opět zasáhla stříbrné plátno filmem Extra život "A Life Less Ordinary" hrající poboku Ewana McGregora. Bohužel tento film nebyl příliš přijatý kritikou, ale skutečně Cameron nasměroval do nové věhlasné role Něco na té Mery je "There's Something About Mary", kde hrála po boku Bena Stillera a Matta Dillona. S hercem Dillonem se intimně seznámila při natáčení a tři roky spolu chodili. Také si nedávno zahrála po boku Al Pacina v "Any Given Sunday" a s Johnem Cusackem ve filmu V kůži Johna Malkoviche "Being John Malkovich". Také si zahrála s Drew Barrymore a Lucy Liu ve filmu Charlieho andílci "Charlie's Angels".

Hilary Duff

9. listopadu 2007 v 19:31 Zpěvačky
HILARY DUFF
Datum narození: 28.9.1987
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Váhy
Hilary Duff od pěti let navštěvovala balet a po dvou letech se dostala do známého tanečního klubu The Nutcracker (u nás známý jako Louskáček). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)", který ji pomohl ke slávě a úspěchu.

Potom hrála jen maličké role - například v Chicago Hope, ale ve třinácti uspěla v konkurzu na TV seriál Lizzie McGuire. Američani si tento seriál zamilovali (a s ním samozřejmě i Hilary). V pár dílech dokonce i zpívala, a protože to nebylo vůbec špatné, rozhodla se, že bude i zpěvačka. A tak vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane, později nazpívala i některé písně na soundrack k seriálu Lizzie McGuire.

To už Hilary znala celá Amerika, takže se není co divit, že ji režiséři začali obsazovat do filmů jako o závod. Po filmu "Casper Meets Wendy (Casper a Wendy)" následovaly filmy "Agent Cody Banks" a "Cadeth Kelly (Kadetka Kelly)". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire, a tak se produkce rozhodla natočit film "The Lizzie McGuire Movie (Italské prázdniny)", čímž seriál Lizzie McGuire nadobro zpečetili. Mimochodem také nazpívala tři písničky pro Walta Disneye - The Tiki Tiki Tiki Room, Circle Of Life a se svou sestro Haylií Duff nazpívala singl k filmu Lady & Tramp - The Siamese Cat song a také nazpívala písničky na soundtracky téměř ke všem filmům, ve kterých si zahrála.

Linkin Park

9. listopadu 2007 v 19:06 Hudební skupiny
LINKIN PARK
Datum založení: 1991 Členové: Chester Charles Bennington (zpěv)
Brad Delson (kytara)
Dave Farrel (baskytara)
Mike Kenji Shinoda (zpěv)
Joe Hahn (DJ)
Rob Bourdon (bicí)
O skupině: [editovat popis skupiny Linkin Park] Píše se rok 1991. V Los Angeles je parný den, téměř k padnutí. Nikdo netuší, že tento den se zapíše do hudební historie! Právě teď se totiž pokládá základní kámen nejúspěšnější rockové skupiny 21.století: Linkin park. 14letý Mike Shinoda a jeho 13letý spolužák Brad Delson mají po vyučování domluvenou zchůzku. Vyrážejí do Santa Moniky a zaseknou se v Lincoln Parku. Nevědí co dělat a jen tak zabíjejí čas.

Později jdou na koncert, na který se už oba dlouhou dobu těšili: formace Anhrax spolu s Public Enemy dávají své umění dohromady- spojují se speed metal a hip hop! Tehdy se jednalo o revoluci, protože do té doby byla mezi metalem a hip hopem hluboká propast. Anthrax a Public Enemy byly první kapely, které poprvé propojily rock a rap. Jejich společný song "Bring the noise" ovlivňuje většinu v 90.letech začínajících kapel. Vzniká tak nový hudební styl- crossover.

Mike a Brad jsou z koncertu naprosto nadšeni! Oběma je jasná jedna věc: také chtějí založit hudební skupinu- a začínají hrát na kytaru. Ještě ale dlouho potrvá, než budou mít opravdovou kapelu. Poté s nimi začíná pravidelně hrát bubeník Rob Bourdon. Bradův spolubydlící David "Phoenix" Farrell hraje na baskytaru. Po ukončení střední školy začíná Mike studovat umění. Na univerzitě se setkává s Josephem Hahnem. Mike ho bere s sebou na zkoušku kapely. Joseph je fascinovaný bohatostí jejich skladeb a snaží se přidat jao rap- rockový DJ. V roce 1996 se přidal zpěvák Mark Wakefield a kapela je tak kompletní. Jmenovali se Xero.

Čarodějky

9. listopadu 2007 v 16:50 | Nikýšek a Sisina |  Seriály
ČARODĚJKY
Originální název:
Charmed Motto: TV seriál 1998 - 2006 Typ filmu: Komedie Drama Fantasy Horor Rok výroby: 1998
Hrají:
Holly Marie Combs , Shannen Doherty , Alyssa Jayne Milano Popis: Phoebe (Alyssa Milano) prišla v New Yorku o práci a tak se vrací do San Francisca, aby bydlela se svými sestrami. Její starší sestra Piper (Holly Marie Combs) ji přivítá s nadšením, ale nejstarší z nich Prue (Shannen Doherty) ne. Obviňuje Phoebe z toho, že kvůli ní sa jí rozpadl vztah. Ještě v ten samý večer si Phoebe a Piper hrají se starou spiritualistickou tabulkou a najednou její ručička začne ukazovat sama od sebe písmena, z ktorých vznikne slovo podkroví. Phoebe se tam vydá a najde tam starou, rodinnou knihu kouzel. Přecte z ní zaklínadlo a to obnoví moc všech sester, ktoré jejich babička uspala když byli ještě malé. Na druhý den sestry zjistí, že každá z nich má jinou schopnost. Prue má telekinetické schopnosti, Piper umí zmrazovat čas, Phoebe míva predtuchy budoucnosti. Brzy sa ukáže že není vše takouvé jednoduché jako to na první pohled vypa

Green day

9. listopadu 2007 v 16:40 Hudební skupiny
GREEN DAY
Členové: Mike Dirnt (zpěv, baskytara)
Billie Joe Armstrong (zpěv, kytara)
Tre Cool (bicí)
O skupině: [editovat popis skupiny Green Day] Jedna z předních new punkových kapel 90. let (založená v amer. Bostonu). Původní název byl Sweet Children (od r. 1987). Název Green Day používají od r. 1989. Armstrong i Pritchard jsou ročník 1972. Po 1. albu přišel nový bubeník - T. Cool. Světový megaúspěchu získávají albem "Dookie" (1994), obsahujícím hit Basket Case. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů nosičů.

Trojice pop-punkových rockerů Green Day je po dvouleté přestávce zpět v plné zbroji s novým albem "American Idiot". Již sedmé album pro Warner Bros. obsahuje 13 nových skladeb, přičemž skladby "Jesus Of Suburbia" a "Homecomin" mají též 5 podskladeb.

Díky úspěch předchozího alba "Dookie" Green Day rozpoutali punkrockovou mánii, která byla tenkrát předzvěstí nu-metalovych kapel typu Linkin Park, The Offspring atd., se brzké kritiky na nové album shodují, že American Idiot by mělo být doposud nejambicióznějším albem kapely. Bude-li tomu tak, ukáže čas. Prvním singlem z alba je antibushovská skladba "American Idiot", na kterou je natočen i patřičně antiamerický videoklip.

US5

9. listopadu 2007 v 16:33 | Nikýšek a Sisina |  Hudební skupiny
US5
Členové: Christopher Richard Stringini (zpěv)
Chris Watrin (zpěv)
Izzy Gallegos (zpěv)
Jay Khan (zpěv)
Vincent Tomas (zpěv)
O skupině: [editovat popis skupiny US5] US5 - německo-americká skupina, kterou má na svědomí Lou Pearlman. Složil ji z vítězů televizní reality show "Big In America" Skupina adeptů a mladých chlapců se stále zužovala. Těch pár nejlepších poslali stanovat do lesa vyvíjet svůj talent a připravit se na šílenství, které se kolem nich strhne. Na každém německém billboardu v každé německé hitparádě se začali objevovat se svým singlem "Maria". Dostali ocenění od německého rádia Music Awards "Best Newcomer 2005" (Objev roku 2005).

Helena Zeťová

6. listopadu 2007 v 19:02 | Nikýšek |  Zpěvačky
HELENA ZEŤOVÁ
Datum narození: 7..11.1980
Místo narození: Valašské Meziříčí
Znamení: Štír
Helena Zeťová v Beskydách prožila své dětství a jako správná horalka usoudila již v patnácti letech, že je zralá na osamostatnění se a odchází z domova za svou životní láskou - muzikou. V letech 1996-1998 koncertuje s rockovou kapelou, poté odjíždí do Španělska a na ostrov Lanzarote, kde zpívá s americkou skupinou. Ze Španělska odjíždí na týden zpět do Čech kvůli natáčení pořadu DO-RE-MI a ten osudový týden se prodloužil do dnešních dnů

Helena Zeťová a Black Milk
Poprvé se Helena s Terezou Černochovou a Terezou Kerndlovou viděly v říjnu 2000 při natáčení pro TV Nova, podruhé o několik měsíců později. Dramaturgický nápad zazpívat si společnou písničku ve speciálním pořadu DO-RE-MI (a byla to I´m So excited do Pointer Sisters) vedl k jejich debutovému albu. Právě po onom DO-RE-MI je oslovil Daniel Hádl, který se stal nakonec i spoluautorem a producentem alba Black Milk, které začalo vznikat v dubnu roku 2001 a vyšlo v červnu 2002.

Ulice

4. listopadu 2007 v 17:34 | Nikýšek |  Seriály
ULICE
Originální název:Ulice Typ filmu:Rodinný Popis: Tento seriál je o tom, co prožíváte dnes a denně vy, vaše babička, pubertální dcera nebo váš šéf. Když jsme koncept vymýšleli, vytvořili jsme nejprve postavy, které se nacházejí v archetypálních životních situacích, protože to je to, co je pro většinu z nás společné.

Zajímala nás mladá žena, která touží po lásce a vztahu, ale nikoli za každou cenu. Zajímalo nás, jak se dá přežít manželství po dvaceti letech a jaká je jeho hodnota. O co má smysl bojovat v pětašedesáti? Je smysl stáří v jeho délce nebo v kvalitě života? Jak daleko má dívka zajít v boji o slávu a své prosazení a kam už chodit nemá?

A také jaké šance mají menšiny: v seriálu je gay, člověk s kriminální minulostí i Ukrajinec toužící po jediném - stát se Čechem. Nezkoumáme to jako problém, jako statistiku, ale počkáme si, jak dopadnou naše konkrétní postavy, které se v této situaci ocitly. Poté jsme museli vytvořit svět, ve kterém se naše postavy budou nejsnáze potkávat, vytvořit mezi postavami vazby a pak si na konkrétních dějích vyzkoušet, jestli to tak i funguje. Předělat to, doplnit, upravit a zkusit znovu. Ladili jsme stroj, který po spuštění nepůjde zastavit, abychom přestavěli jeho součástky.

Zákon přitažlivosti

4. listopadu 2007 v 17:20 | Nikýšek |  Filmy
ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI
Originální název:
Laws of Attraction
Motto: Láska má vždy poslední slovo… Dva rozvodoví právníci (Pierce Brosnan a Julianne Moore) již ve svých případech zažili všechny konce lásky. Typ filmu: Komedie Romantický Rok výroby: 2004 Hrají: Peter Howitt , Pierce Brosnan , Julianne Moore , Parker Posey , Allan Houston , Vincent Marzello , John Discepolo , Brendan Morrissey , David Pearse , Peter Ballance , James McClatchie , Nick Hardin Popis: Audrey Woods (Julianne Moore) a Daniel Rafferty (Pierce Brosnan) patří v newyorském právnickém světě mezi špičkové specialisty na rozvody. Jednoho dne stanou proti sobě: Daniel zastupuje rockovou hvězdu Thornea Jamisona, Audrey jeho nespokojenou manželku Serenu. Klienti proti sobě vedou otevřenou rozvodovou válku, v níž hraje důležitou roli i zámek v Irsku. Jejich právníci zachovávají profesionální dekorum maskující bouřlivou antipatii. Elegantní Audrey je chladně upjatá, neurotická a striktně se drží zákonů, Daniel je ironik a požitkář a kravatu může mít správně uvázanou jen omylem. Právník je ovšem brilantní. Co se stane, když se tihle dva profesionálové, kteří neumějí prohrávat, do sebe proti své vůli zamilují? A co udělají, když se jednoho rána probudí po divoké noci v nefalšovaném irském stylu a zjistí, že mají na rukou snubní prstýnky?

Romantickou komedii Zákon přitažlivosti natočil režisér Peter Howitt (Srdcová sedma). Bezchybné herecké představitele našel v ex-agentovi 007 Pierci Brosnanovi (Dnes neumírej/Die Another Day) a Julianne Moore (Hannibal, Daleko do nebe/Far from Heaven, Hodiny/The Hours).

Michaela Mauerová

4. listopadu 2007 v 17:00 | Nikýšek |  Herečky
MICHAELA MAUEROVÁ
Datum narození: 29.9.1979
Místo narození: Havířov
Znamení: Váhy
Michaela Maurerová se narodila v Havířově. Vystudovala gymnázium a poté pražskou DAMU. První angažmá získala v divadle Rokoko. Dále ji můžeme vidět i na scéně Divadla Na Vinohradech v představení Mezi úterým a pátkem. Herecký talent uplatnila například v pohádce Elixír a Halíbela, v televizním filmu P.F. 77 či televizní inscenaci slavného Lakomce.

První moderátorské zkušenosti získala v pořadu Letadlo na ČT, další sbírala na televizi Óčko, jako moderátorka působila i v pořadu televize Prima - h.i.t. V roce 2006 si zahrála ve snímku Experti, (scénář a režie Karel Coma)

Jaromír Nosek

4. listopadu 2007 v 16:37 | Nikýšek |  Herci
JAROMÍR NOSEK
Datum narození: 1.2.1978
Místo narození: Jilemnice
Znamení: Vodnář
1985 - svoje tělo začíná týrat na trénincích juda a svoje prsty na hodinách klavíru a kresby. U obou setrvává více než deset let.

1996 - po skončení gymnázia váhá mezi AVU, medicínou, ale nakonec se ocitne na brněnské JAMU. Hostuje v Národním divadle v Brně (Immanuel Kant).

2000 - stává se absolventem muzikálového i činoherního herectví. Točí svůj první film - písničkový retro film Rebelové. Získává svoje první angažmá v Moravském divadle v Olomouci.

Justin Timberlake

4. listopadu 2007 v 10:51 | Nikýšek |  Zpěváci
JUSTIN TIMBERLAKE
Datum narození: 31.1.1981
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Znamení: Vodnář
Justin se narodil a vyrůstal v Memphis v Tennessee. Od malička se mu zalíbilo zpívání a tancování. Svou první soutěž "Dance Like New Kids On The Block", vyhrál jako malé dítě. Poprvé se v televizi objevil v jedenácti letech v show pro mladé talenty "Star Search", kde zpíval country music.

Obrovský zlom ve své kariéře přišel v roce 1992, když mu byla nabídnuta šance pravidelně vystupovat v Disneyově "Mickey Mouse Club". Po dvou letech vystupováni dokázal jako umělec velmi dobře zapůsobit. V pořadu se potkal s budoucím spolupracovníkem z *NSync Joshua Scottem Chasezem a popovými princeznami Christinou Aguilerou a Britney Spears.

Beyoncé Knowles

4. listopadu 2007 v 10:40 | Nikýšek |  Zpěvačky
BEYONCÉ KNOWLES
Datum narození: 4. 9.1981
Místo narození: Houston, Texas, USA
Znamení: Panna
Beyoncé Knowles začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu pro dětskou skupinu. Její sestřenice Kelly Rowland se k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o čtvrtou členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child. Vedoucí Music World Management's Matthew Knowles, který je otcem Beyoncé a zákonný opatrovník Kelly se stal jejich manažerem.

Dívky prošly přes různé hudební styly a pěvecké směry, až se oficiálně v roce 1995 rozhodli prorazit jako Destiny's Child. Po několika vystoupeních v okolí Houstonu, se skupina objevila v populárním televizním pořadu pro hledání nových talentů "Star Search" (Hledání hvězd). Přestože nevyhrály soutěž, podařilo se jim získat smlouvu s Columbia Records.